Eretek’ten WordPress Optimizasyon hizmeti satın aldığınızda işe WordPress tabanlı web sitenizin Blitz IO, Google Pagespeed ve GTmetrix performans analiz sonuçlarını incelemekle başlıyoruz.

GtMetrix, Pingdom Tools ve Google Pagespeed ile sorunları tespit ediyor, Blitz IO ve Load Impact servisleri ile sitenize stres testi uyguluyoruz. Ardından kullandığınız tema ve eklentiler, görseller, veritabanı, tabloları inceliyoruz.

En son aşamada sunucunuzu değerlendiriyoruz. Cpu ve ram kullanımını analiz ediyor, sitenize hizmet veren DNS sunucusunun yanıt süresine kadar titizlikle araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Sunucu performansı konusunda güvendiğiniz firma bulamıyorsanız, sitenizi yalnızca WordPress Hosting hizmeti veren kendi sunucularımıza taşıyoruz.

Tüm bunları yaparken sizinle aramızda devamlı bilgi akışı oluşturuyoruz. Böylelikle bilginiz haricinde herhangi bir işlem yapmış olmuyoruz. Sağ bölümde yer alan logolara tıklayarak ilgili servisleri çalıştırabilir, web sitenizin performansını kendiniz de test edebilirsiniz. (*Blitz IO ücretli bir servistir.)

İster günlük 10000+ ziyaretçisi olan bir site, ister günlük hiti 300 civarlarında bir siteniz olsun; WordPress Optimizasyon hizmetimizden faydalanmalısınız.

google pagespeed

load impact

Gtmetrix

pingdom logo

blitz io

Dönüşüm oranlarını arttırır

dönüşüm

Web sitenizde hızlı bir gezinti deneyimi yaşayan ziyaretçilerin bir ürün satın alma, hizmetlerinizden faydalanmak için size ulaşma olasılıkları daha fazladır. Sayfalarınızın yüklenme hızındaki bir saniyelik düşüş, dönüşüm oranınızın yaklaşık olarak %7 oranında arttırmaktadır. Geç açılan sayfalar ziyaretçilerinizin ilgilendikleri içeriği bir başka sitede aramalarına neden olacaktır.

Ziyaretçiler hızlı siteler talep eder

hız

WordPress tabanlı web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, eğer istedikleri içerik birkaç saniye içinde açılmazsa, aradıkları bilgiyi başka bir sitede bulmayı deneyeceklerdir. Yakın zamanda yapılan bir anket çalışmasına göre, ziyaretçilerin içeriği, iki saniye ve altında sürelerde beklemeye tahammülleri olduğunu ortaya koymuştur.

Arama sonuçlarında yükseltir

seo

Google mühendisi Matt Cutts’ın açıklamasına göre, sayfa yükleme hızı arama algoritmalarında sitenizi değerlendirdikleri faktörlerin arasında yer almaktadır. WordPress optimizasyon hizmeti verdiğimiz firmaların içeriklerinde bir değişiklik olmamasına rağmen, yalnızca sayfa açılış sürelerinin kısalması sonucunda %40′a varan ziyaretçi artışı meydana gelmiştir.

İyi deneyim & Daha çok kâr

kar

Özellikle alışveriş sitelerinin ziyaretçi/açılan sayfa oranları oldukça yüksektir. Ziyaretçiler ne satın alacaklarına karar verene kadar onlarca sayfayı ziyaret edecek, kıyaslamalar yapacak ve en sonunda alışveriş formlarını doldurup, satın alma işlemini tamamlayacaklardır. Bu süreç esnasında yaşanabilecek saniyeler düzeyindeki gecikmeler satın alma işlemini iptal edilmesine yol açacaktır.

WordPress müthiş avantajlar sunan, ancak yavaş çalışan bir içerik yönetim sistemidir. Sayfanız oluşturulurken geri planda onlarca sorgu çalışır. Sitenizin İçerik sayısı arttıkça, haddinden fazla eklenti kullanmanız ve kötü kodlanmış bir tema tercih etmeniz durumunda yavaşlık kaçınılmaz olacaktır.

Bu olumsuzluklara ek olarak, sitenizi yavaş bir sunucuda çalıştırmanız durumunda; çok iyi içeriklere sahip olsanız dahi, web sitenizi ziyaret eden sabırsız kullanıcılar başka sitelere yönelecektir. Ayrıca yavaş açılan sayfalar arama sonuçlarında performansınızı olumsuz etkileyecektir.

1nci Aşama : Optimizasyon

Aşağıdaki kayıt formunu doldurduğunuzda 72 saat içinde wordpress web sitenize giriş yaparak, Google Pagespeed önergelerine uygun biçimde içeriklerin görüntülenmesi için iletilen veri miktarını azaltacak, sorgu miktarını sunucunuzun yanıt süresini kısaltacak düzeye indirmek için çalışmalar yapacağız.

2nci Aşama : Raporlama

Wordpress tabanlı web sitenizi optimize ettikten sonra, size neler yaptığımıza dair ayrıntılı rapor göndereceğiz. Raporun içeriğinde teknik ayrıntılara ek olarak, site hızınızın önce ve sonraki durumlarını da sunacağız.

3ncü Aşama : Hızlı sayfa açılışı

Wordpress optimizasyon servisimiz sayesinde yalnızca sayfa açılış süreleriniz kısalmakla kalmayacak; ziyaretçilerinize daha iyi bir deneyim sunmuş olacaksınız. Ziyaretçi/açılan sayfa oranları ve ziyaretçilerin sitenizde geçirdikleri toplam süre artacak. Bunun sonucunda daha iyi dönüşümler elde edeceksiniz. Tüm bunlara ek olarak, sitenizin kısalan yükselme süresi arama sonuçlarındaki sıralamalarınıza olumlu etki edecek.