Neden WordPress sizin için en iyi içerik yönetim sistemidir?

WordPress ile ne tip web siteleri oluşturulabilir?

Tam fonksiyonlu kurumsal firma web sitesi

Wordpress ile eksiksiz firma web sitesi oluşturulabilmektedir. Statik sayfaların yanısıra, blog, haberler, fotoğraf galerileri, yorumlar, haber bültenleri, etkileşimli formlar ve daha birçok özellik desteklenmektedir.

E-Ticaret web siteleri

Wordpress’in en yaygın ve ücretsiz elektronik ticaret eklentisi WooCommerce ile etkin, interaktif elektronik ticaret web siteleri yayınlanabilir.

Üstelik piyasada sıkça gördüğümüz elektronik-ticaret web sitelerinin aksine, bunun için herhangi bir aylık, yıllık ödeme yapmazsınız.

Haber web siteleri ve kişisel/hobi blogları

Wordpress kullanarak dinamik içerikli haber siteleri, hobi veya kişisel kullanıma yönelik bloglar açılabilir. Forum, sosyal eklentiler, soru-cevap bölümleri eklenebilir.

WordPress ile tüm cihazların ekran boyutuna göre otomatik ölçeklenebilir web siteleri

ölçeklenebilir kurumsal wordpress web tasarımı

WordPress Site Tasarımı yaptırmak için bize yazın!

Gönder

Özgürlük

WordPress tercih etmenizdeki en önemli sebep bağımsız hareket edebilme özgürlüğüdür. Eğer web siteniz WordPress tabanlı tasarlanırsa, kısa bir sürede WordPress öğrenerek kişi ve firmalardan bağımsız, yolunuza tek başınıza da devam edebilirsiniz. Bağımsızlıktan kasıt, hiçbir web tasarım firması ile çalışmadan, kendi içeriğinizi kendinizin oluşturmasıdır.

Firmanızda siz veya bir başkası Word, Excel gibi ofis uygulamalarını kullanabilir düzeydeyse, kolaylıkla WordPress’te içerik oluşturabilir.

Wordpress ücretsizdir

Wordpress binlerce kişi tarafından gönüllülük esasına göre geliştirilen, yüzbinlerce kullanıcı tarafından test edilen ve milyonlarca web sitesini çalıştıran ücretsiz bir platformdur.

WordPress tercih ederek

  1. Ücretsiz güncellemelerden yararlanırsınız. Web siteniz geri planda sürekli güncelleneceği için yeni teknolojiler desteklenir, güvenlik açıkları kendiliğinden kapanır ve tüm bunlar için hiçbir ücret ödemezsiniz.
  2. Örneğin 5 yıl sonra sitenizin tasarımını değiştirmek istediğinizde, yalnızca zevkinize uyan temayı seçer, kolaylıkla WordPress üzerine giydirirsiniz. Böylelikle size trafik sağlayan mevcut içerikleriniz çöpe atılmamış olur. Sil baştan web sitesi yaptırmayarak para ve zamandan tasarruf etmeniz sağlanmış olur.
  3. Birkaç klikle mevcut web siteniz elektronik satış yapabilecek özelliklerle donatılabilir. Elektronik satıştan verim alamazsanız, gene birkaç klikle satış özelliği kaldırılır, aynı içerik yalnızca katalog olarak kullanılır. İleride tekrar elektronik ticaret yapmak istemeniz durumunda herşey çok basit birkaç özelliğin tekrar aktif edilmesine bakar.

Eski usul statik HTML sayfalar ve özelleştirilmiş içerik yönetim sistemleri geçerliliğini yitirmiştir

Özel tasarım olarak bilinen statik HTML ve yalnıca birkaç alan yönetebileceğiniz zayıf içerik yönetim sistemleri günümüzde işlevselliğini yitirmiştir. Günümüzde arama motorları her zaman olduklarından daha akıllı, daha fazla içerik arar olmuşlardır.

Hem arama motorlarına, hem de hedef kitlenize klasik içeriklere ek olarak bir takım güncel yayınlar da sunmak zorundasınız. Web sitenizde firmanızı, yaptığınız işleri, katıldığınız fuarları ve yeni teknolojileri anlatabileceğiniz “firma blogu”, güncel haberleri duyurabileceğiniz “haberler” bölümü, ürün ve hizmetlerinizi daha iyi anlatan interaktif formlar eklemeniz durumunda, yalnızca ziyaretçilerin sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlamayacak, aynı zamanda online itibarınızın da yükselmesine katkıda bulunacaksınız.

WordPress’te tüm bunları birkaç klikle, bizden bağımsız kendiniz de yapabilirsiniz.

%100 Türkçe desteği

Wordpress’in içerik yönetim arabirimi ve ziyaretçilere sunulan içerikler tamamen Türkçe’dir.

Word, Excel gibi ofis programlarını kullanabilen, internet’te elektronik posta gönderip alabilen ortalama internet kullanıcısı herkes, WordPress’in içerik yönetimi arabirimini kullanarak yeni içerik (haber, duyuru) oluşturabilir, yeni ürün ve resimler ekleyebilir.

Wordpress sınırsız sayıda yabancı dil destekler

Wordpress tabanlı Türkçe web sitenizi yayına aldıktan sonra, çeviri dışında neredeyse hiçbir ekstra çaba göstermeden www.sizinsiteniz.com/en , www.sizinsiteniz.com/de , www.sizinsiteniz.com/ar , www.sizinsiteniz.com/ru şeklinde farklı dil versiyonları yayınlayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bizimle iletişim kurmak, birkaç klikle yükleyeceğimiz ücretsiz eklenti sayesinde Word’de yazı yazar gibi Türkçe içeriğin yanına istediğiniz yabancı dili eklemek olacaktır.

Wordpress %100 SEO uyumludur

Wordpress hiçbir özel çaba göstermeseniz dahi, girdiğiniz içeriğin, eklediğiniz resimlerin arama motorları tarafından bulunabilir olacak şekilde yayınlanmasını sağlar.

Elbette bu işi tamamen bize devrederek veya WordPress SEO eğitimlerimizden faydalanarak daha fazla verim alabilirsiniz.